برگزاری ال کلاسیکو درمکه به مناسبت افتتاح قطار تندروی مکه- مدینه

سایت گل- طبق گزارش منتشره در روزنامه آ.س دولت عربستان سعودی در نظر دارد تا برای افتتاح پروژه عمرانی ساخت قطار تندرو میان دو شهر مقدس مکه و مدینه که 450 کیلومتر با هم فاصله دارند، دیدار دوستانه ای میان دو تیم بارسلونا و رئال مادرید ترتیب دهد.

ساخت این پروژه عمرانی که در سال 2016 به اتمام می رسد حدود 6700 میلیون یورو هزینه در بر خواهد داشت. و ترنی که میان این دو شهر مقدس حرکت می کند، ترنی با سرعت بالاست که زوار را میان این دو شهر جابه جا می کند ودولت عربستان برای ساخت این خط ریلی با 12 کمپانی اسپانیایی قرارداد بسته.جالب اینجاست که مشارکت در این پروژه عواید مالی زیادی برای شرکت های اسپانیایی خواهد داشت؛ چرا که آنها نه تنها در ساخت خط ریلی این پروژه مشارکت می کنند، بلکه 36 ترن را نیز در اختیار دولت عربستان قرار می دهند که ممکن است 20 ترن دیگر نیز به این درخواست اضافه شود و برای 12 سال قابل افزایش نیز وظیفه مراقبت و نگهداری از فراساختارهای این پروژه را نیز برعهده خواهند داشت.

از همین رو دولت عربستان تمایل زیادی دارد تا با میزبانی یک دیدال ال کلاسیکو میان رئال مادرید و بارسلونا در خاورمیانه کلنگ آغاز این پروژه را بزند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.