پيرلو: از خراب کردن پنالتي نمي‌ترسيدم

به نقل از سايت فوتبال ايتاليا، تيم ملي فوتبال ايتاليا در يک چهارم نهايي يورو 2012 توانست انگليس را در ضربه‌‌هاي پنالتي شکست دهد. آندره‌آ پيرلو پنالتي سوم خود را به شکل چيپ وارد دروازه جو هارت کرد تا روحيه از دست رفته ايتاليايي‌ها به دليل پنالتي از دست رفته ريکاردو مونتوليوو را بازگرداند.

پيرلو در اين زمينه گفت: پيش از ضربه پنالتي، دروازه‌بان انگليس به شکلي عجيب در جاي خود حرکت مي‌کرد. زماني که براي زدن ضربه حرکت کردم، صبر کردم تا او بپرد. پس از آن تصميم گرفتم چيپ بزنم. در آن لحظه چيپ زدن ساده‌ترين کار بود. شايد کاري که انجام دادم موجب شد تا انگليسي‌ها زير فشار قرار بگيرند و اشلي يانگ پس از من پنالتي‌اش را خراب کند.

بازيکن يوونتوس افزود: از اينکه پنالتي را خراب کنم نمي‌ترسيدم. در جريان بازي انگليس به ندرت موقعيت خطرناکي روي دروازه ما داشت زيرا در تمام بازي تلاش مي‌کرد دفاع کند و بازي را به پنالتي بکشاند. ما کنترل ديدار را در دست گرفتيم و در نهايت به عنوان تيم پيروز زمين را ترک کرديم. مي‌دانستيم که مي‌توانيم مسابقه را به کنترل خودمان درآوريم زيرا دريافته بوديم که انگليس دفاعي کار خواهد کرد. آن‌ها در مرحله گروهي با همين شيوه بازي کرده بودند. متاسفم از اينکه براي شکست دادن انگليس اين‌قدر معطل شده و تا اين حد انرژي صرف کرديم.

منبع ورزش3

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.